Predmet: Crtanje u scenskom dizajnu 1 (12 - ASO6)

KategorijaUmetnički
Naučna oblastUmetnost primenjena na arhitekturi, tehniku i dizajn

Departman za arhitekturu i urbanizam

Program se primenjuje od 01.10.2013..

Savlavadavanje osnovnih veština crtanja. Razvojanje percepcije i osećaja za prostor i kompoziciju. Razvijanje i negovanje likovne i vizuelne lulture. Osposobljavanje studenata da koriste različite vidove izražavanja koje podrazumeva medij crteža.
Osposobljenost studenata za primenu stečenih znanja i veština u budućem samostalnom profesionalnom radu.
Praktično i teorijsko upoznavanje sa problemima vizuelne kompozicije sa naglaskom na liniji,površini, valeru i teksturi kroz crtačku analizu objekta .Proučavanje oblika i odnosa oblika elemenata u prostoru i prostora na osnovu različitih linearnih pristupa. Gradjenje površine, svetlosti,tekstura, valera. Crtačka sredstva i tehnike. Analitička studija mrtve prirode, ljudske figure kao uvod u crtanje scenske arhitekture.
Transfer teorijskog znanja i vežbanja vrši se istovremeno u toku nastave. Vrši se korektura, nadzor i komparacija primera. Demonstrativni i konsultativni način rada.
Arnhajm R.Vizuelno mišljenje1985Univerzitet u BeograduSrpski jezik
Jakubin M.Likovni jezik i likovne tehnike1999Eduka, ZagrebSrpski jezik
Bagnal B.Crtanje i slikanje, Priručnik Falken1999Jugoslovenska knjiga, BeogradSrpski jezik
Složeni oblici vežbidada65.00