Предмет: Регулатива и уговарање у грађевинарству (17 - GM534)

КатегоријаСтручно-апликативни
Научна областТехнологија и организација грађења и менаџмент

Тренутно нема података о матичним организационим јединицама предмета!

Програм се примењује од 23.08.2017..

Стицање знања о законским прописима који регулишу процес грађења и типовима уговора.
Оспособљавање за управљањем процесом грађења у сладу са законским регулативама.
Закони и други правни прописи које се односе на грађевинарство.Закон о планирању и изградњи. Подзаконска акта. Закон о јавним набавкама.Уговорна документација.ФИДИЦ прописи.
Предавање, аудиторне вежбе, семинарски радови и консултације. На предавањима се излаже теоријски део градива у виду презентација појединих методских јединица праћен одговарајућим примерима из праксе, ради лакшег разумевања и усвајања градива. На аудиторним важбама детал?није се обрађује градиво са предавања уз активније учешће студената. Поред предавања и вежби редовно се одржавају и консултације. Студент, на основу добијених информација (предавања, литература, консултације и генералних упутстава на почетку вежбања), решава поставл?ене задатке и израђује семинарске радове. Урађени и позитивно оцењени семинарски радови су услов за излазак на испит. Испит обухвата целокупно градиво изложено у току семестра и полаже се усмено. Оцена испита се формира на основу похађања предавања и вежби, оцене семинарских радова и усменог испита.
Горан Ћировић, Марина Николић Топаловић, Слободан ЈововићПравна регулатива у грађевинарству2018Висока грађевинско-геодетска школаСрпски језик
Горан Ћировић, Марина Николић Топаловић, Слободан ЈововићГрађевинско урбанистичке процедуре у високоградњи2018Висока грађевинско-геодетска школаСрпски језик
Презентацијадада10.00
Семинарски раддада20.00