Predmet: Arhitekture i algoritmi DSP-a (17 - RT46N)

Naučna oblastRačunarska tehnika i računarske komunikacije

Trenutno nema podataka o matičnim organizacionim jedinicama predmeta!

Program se primenjuje od 30.01.2018..

Ovladavanje projektovanjem algoritama sa akcentom na njihovu implementaciju i progamiranje digitalnih signal procesora. Obrađuju se hardverska proširenja digitalnih signal procesora, kao i specificnosti razvoja softvera za ovakve platforme
Vladanje osnovnim tehnikama programiranja digitalnih signal procesora. Projektovanje, realizacija, optimizacija, profilisanje i ispitivanje jednostavnih algoritmana za digitalnu obradu signala u realnom vremenu na simulatoru kao i na fizičkoj platformi.
Uvod u digitalne signal procesore. Arhitektura procesora za digitalnu obradu signala (Von Neuman-ova, Harvard arhitektura, RISC i DSP, protočna arhitektura). DSP resursi: ALU, MAC, memorija, sprežni sistemi. Format podataka. Specifičnosti softvera za DSP, pomoćna programska podrška, alati i integrisana okruženja. Metode razvoja softvera za namenske platforme. Programiranje DSP-a: rad u realnom vremenu, programski jezici (C i asembler), programski alati, operativni sistemi i radna okruženja, rad sa simulatorom i razvojnom pločom, metode ispitivanja softvera, metode optimizacije softvera.
Predavanja. Tutorijali. Računarske vežbe. Konsultacije. Studenti u toku semestra izrađuju laboratorijske vežbe. Ispitni projekat.
Kovačević, V. i dr.Arhitekture i algoritmi digitalnih signal procesora I2005Fakultet tehničkih nauka, Novi SadSrpski jezik
Jelena Kovačević, Dejan BokanArhitekture i algotimi digitalnih signal procesora Zbirka zadataka i laboratorijski priručnik2016Fakultet tehničkih nauka u Novom SaduSrpski jezik
Predmetni(projektni)zadatakdada50.00
Prisustvo na laboratorijskim vežbamadada10.00