Predmet: Uvod u inženjerstvo informacionih sistema (14 - IZOO09)

KategorijaAkademsko-opšteobrazovni
Naučna oblastInformaciono-komunikacioni sistemi

Trenutno nema podataka o matičnim organizacionim jedinicama predmeta!

Program se primenjuje od 07.03.2014..

Cilj predmeta je upoznavanje studenata sa osnovama inženjerstva informacionih sistema i razumevanje značaja i primene savremenih informacionih sistema u organizacijama. Studenti će razumeti osnovne koncepte informacionih sistema i interdisiplinarnu prirodu oblasti inženjerstva informacionih sistema. Poseban akcenat je na razumevanju značaja sistemskog i holističkog pristupa inženjerstvu informacionih sistema, kao i na diverzitetu domena primene informacionih sistema.
Nakon odslušanog predmeta i položenog ispita, studenti će steći znanja neophodna za razumevanje značaja savremenih informacionih sistema u organizacijama, podoblasti informacionih sistema i njihovoj međuzavisnosti.
U okviru predmeta će se obrađivati osnovni koncepti: inženjerstva tehničkih sistema, računarom podržanog projektovanja proizvoda, softverskog inženjerstva, razvoja višeslojnih aplikacija, servisno orijentisane arhitekture sistema, projektovanja i sistema baza podataka, poslovnih informacionih sistemi, ERP sistema, sistema poslovne inteligencije, veb orijentisane i mobilne tehnologije.
Predavanja, laboratorijske vežbe uz pomoć računara i konsultacije.
Johannesson P., Soderstrom E.Information Systems Engineering2008IGI GlobalEngleski
Rainer K., Cegielski C.Introduction to Information Systems2012Amazon.comEngleski
Baltzan P., Phillips A.Business Driven Information Systems2013Amazon.comEngleski
Testdada10.00