Svečana promocija inženjera i dodela nagrada iz Fonda Momčilo Momo Novković

20.05.2022. - 12:13

Svečanom promocijom inženjera Fakuleta tehničkih nauka i dodelom nagrada iz Fonda "Momčilo Momo Novković", koja je održana danas, u petak 20. maja, završila se proslava jubileja 60+2 godine od osnivanja FTN-a. Promocija je održana u Svečanoj sali kada je promovisano 84 master inženjera, 5 specijalista inženjera i po prvi put 2 master strukovna inženjera.

Ovogodišnji dobitnici "Momine nagrade" su:

doc. dr Slobodan Šupić,
doc. dr Sanja Ožvat,
doc. dr Ivan Prokić,
Marko Vuković,
Irena Prodanović,
Aleksandar Janjoš,
dr Marko Popović,
Tijana Gnjidić,
Milica Terzić,
Bojan Jorgovanović,
Aleksandar Grahovac,
Luka Šerbedžija.

Proslava Dana Fakulteta zvanično je počela u petak, 13. maja kada su generaciji studenata koja je FTN upisala školske 1970/71. godine dodeljeni Zlatni indeksi. Ovom prilikom u penziju je svečano ispraćeno i deset kolega koji su svoju radnu karijeru proveli na našem fakultetu.

Dan kasnije, kroz otvorena vrata Fakulteta prošlo je preko 800 maturanata, budućih inženjera koji su tog dana osetili kako je biti deo jednistvene FTN porodice.

U okviru manifestacije Dan otvorenih vrata – BIĆU STUDENT FTN-a održana je  prezentacija tokom koje su naši budući studenti informisani o svim detaljima vezanim za upis kao i mogućnostima studiranja na najvećem fakultetu u regionu. Maturanti su imali priliku da obiđu laboratorije i učionice Fakulteta kao i da na tradicionalnoj „Kafi sa studentima“ u Klubu Mašinac dobiju odgovore na sva svoja pitanja.

Centralna manifestacija proslave Dana Fakulteta tehničkih nauka, Svečana akademija održana je u sredu, 18. maja na sceni "Jovan Đorđević" Srpskog narodnog pozorišta sa početkom u 18 časova. Uz prisustvo velikog broja zvanica iz zemlje i regiona, i uz prigodan kulturno-umetnički program Fakultet je nagradio svoje najuspešnije studente i zaposlene.

Posebna zahvalnica za uspešnu saradnju i značajan doprinos razvoju i unapređenju nastavnog i istraživačkog kapaciteta Fakulteta tehničkih nauka uručena je kompaniji „Continental Automotive Serbia“.

U okviru proslave Dana Fakulteta dodeljene su i posebne povelje za uspešnu saradnju i izuzetan doprinos razvoju Fakulteta uvaženim institucijama Republike Srbije.

Događaje u saradnji sa predstavnicima departmana i stručnih službi organizovala je i realizovala Marketing služba Fakulteta.

Nije moguće prikazati sliku.