Dodeljeni zlatni indeksi generaciji koja je FTN upisala pre pola veka

14.05.2022. - 10:35

Nastavljajući da neguje dugogodišnju tradiciju Fakultet tehničkih nauka je u petak, 13. maja 2022. godine, u okviru proslave jubileja 60+2 godine od osnivanja, svečano dodelio Zlatne indekse 11. generaciji studenata koji su svoju akademsku karijeru započeli davne 1970. godine.

Preko 70 inženjera mašinstva imalo je priliku da se, u Svečanoj sali Fakulteta, podsete svojih studentskih dana i „upišu 101. semestar“.  Njima se obratio dekan FTN-a, prof. dr Srđan Kolaković istakavši da su današnji rezultati Fakulteta delom i njihova zasluga a da je diploma koju su stekli pre 50 godina i dalje simbol znanja, stručnosti i prestiža.

U ime generacije ‘70/71. svojim kolegama i prisutnima obratio se prof. dr Milan Martinov koji je ovom prilikom, zajedno sa još 9 kolega svečano ispraćen u penziju.
Nakon svečanosti svi okupljeni druženje su nastavili u Klubu „Mašinac“.

Nije moguće prikazati sliku.