Delegacija sa Joint Institute for Nuclear Research RUSIA u poseti FTN-u

19.10.2021. - 11:08

Predstavnici Objedinjenog instituta za nuklearna istraživanja - OINI (Joint Institute for Nuclear Research) posetiće Fakultet tehničkih nauka u četvrtak, 21. oktobra 2021. godine u cilju razmatranja najboljih mogućnosti za ostvarenje saradnje vezane za obrazovanje i istraživanja.

U okviru ove posete, obe insitucije će predstaviti svoje aktivnosti, istraživačke kapacitete i potencijale za saradnju. Sa OINI prisutne će upoznati dr Dmitri Kamanjin, direktor za međunarodnu saradnju.

OINI u Dubni je međunarodna međuvladina organizacija osnovana Konvencijom koju je 26. marta 1956. godine osnovalo jedanaest država. Nalazi se u gradu Dubna, Moskovska oblast, Ruska Federacija.

OINI je svetski poznati naučni centar koji je jedinstven primer integracije fundamentalnih teorijskih i eksperimentalnih istraživanja sa razvojem i primenom najsavremenije tehnologije i univerzitetskog obrazovanja. U ovom trenutku OINI ima 18 zemalja članica i 6 pridruženih članica.

Osnovne oblasti istraživanja ovog instituta su:
- teorijska i eksperimentalna fizika,
- nuklearna fizika,
- fizika čvrstog stanja i materijala,
- primenjena fizika i geofizika,
- biomedicina, zračenje, genetika,
- elektronika, nanotehnologije,
- računarske nauke i mreže,
- naučno obrazovanje.

Više informacija možete pogledati OVDE, kao i na Internet prezentaciji Instituta.