Prelazak i nastavak studija na Fakultetu tehničkih nauka

12.07.2019. - 14:01

Lica koja su zainteresovana za nastavak studija na Fakultetu tehničkih nauka mogu da podnesu dokumentaciju na vrednovanje studijskog programa u periodu od 02. do 10. septembra 2019. godine u vremenskom periodu od 11 do 13 časova na šalterima Studentske službe u prizemlju Fakulteta pored portirnice (ulaz sa trga).

Potrebna dokumentacija za prijavu:
- Prijavni list (dobija se na šalteru Studentske službe, uz dokaz o uplati troškova vrednovanja)
- Uverenje ili diploma o završenim studijama (original ili overena fotokopija)
- Uverenje o položenim ispitima (original)
- Studijski program odnosno nastavni plan i program (overen)
- Diploma o završenom četvorogodišnjem srednjem obrazovanju (fotokopija)
- Lična karta (koja se podnosi na uvid) i kopija lične karte.

Troškovi prijave:
Iznos: 10.000,00 dinara (za studente FTN-a 5.000,00 dinara)
Žiro račun: 840-1710666-12
Poziv na broj: 97 0306111355
Svrha: Vrednovanje studijskog programa

Nakon vrednovanja studijskog programa Komisija donosi odluku o upisu na Fakultet.

Ukoliko se odobri upis, termin upisa je posle 01. oktobra 2019. godine.

Upis će se realizovati prema Pravilniku o upisu studenata na studijski program.

Kompletan Pravilnik se može pogledati na sajtu Fakulteta.

Napomena:

U skladu sa članom 41 Zakona o visokom obrazovanju, između različitih studijskih programa može se vršiti prenošenje ESPB bodova, ali samo u okviru istog stepena i vrste studija.

Studenti koji su završili osnovne strukovne studije i specijalističke strukovne studije, ne mogu nastaviti svoje studije ni na jednom nivou akademskih studija.

Takođe, prelaz nije moguć niti sa akademskih studija na strukovne studije.

Studenti koji su završili magistarske studije (prema odredbama Zakona o univerzitetu) odgovarajućeg profila, mogu konkurisati za upis na I godinu doktorskih studija.