Svečani prijem studenata prve godine studija

12.09.2018. - 13:28

Fakultet tehničkih nauka tradicionalno organizuje Svečani prijem studenata prve godine studija u školskoj 2018/19. godini.

Prijem brucoša biće organizovan 29.9.2018. godine u terminu od 11 do 13 časova na Trgu Dositeja Obradovića, ispred ulaza na Fakultet, uz prikladan program.

Brucoši će imati priliku da se upoznaju sa upravom Fakulteta, rukovodiocima Departmana i tom prilikom će im se obratiti dekan Fakulteta tehničkih nauka, prof. dr Rade Doroslovački.

Na događaju će se brucošima predstaviti studentske organizacije koje deluju na Fakultetu tehničkih nauka i službe Fakulteta sa kojima će studenti sarađivati u toku studija. Na štandovima koji će biti izloženi tom prilikom, studenti prve godine studija moći će da postave pitanja starijim studentima.

PROGRAM SVEČANOSTI:

11.00-11.45 – Okupljanje studenata, podela paketa dobrodošlice, muzički  program, predstavljanje studentskih organizacija i službi Fakulteta.

11.45 - Otvaranje svečanosti
- pozdravna reč dekana FTN-a – prof. dr Rade Doroslovački
- pozdravna reč pokrajinskog sekretara za visoko obrazovanje i naučnoistraživačku delatnost – prof. dr Zoran Milošević
- pozdravna reč predsednika Skupštine Grada Novog Sada – Zdravko Jelušić
- pozdravna reč rektora Univerziteta u Novom Sadu – prof. dr Dušan Nikolić i prof. dr Dejan Jakšić
- pozdravna reč predstavnika kompanije „NIS“ a.d. – Ivana Kešelj
- pozdravna reč načelnice Službe opšte medicine Zavoda za zdravstvenu zaštitu studenata Novi Sad – dr Snežana Gašić
- pozdravna reč studenta prodekana FTN-a – Dejan Naćić
- dodela nagrada brucošima za ostvarene najbolje rezultate na prijemnom ispitu

12.15-12.30 – Muzički program – Akademija umetnosti u Novom Sadu

12.30-13.00 – Predstavljanje studentskih organizacija, službi Fakulteta i muzički program (DJ).

Studentske organizacije koje će se predstaviti svoje aktivnosti:
• Studentski parlament FTN
• Savez studenata FTN