Prvi udžbenik za IT sektor na engleskom jeziku

30.01.2018. - 12:21

Na Fakultetu tehničkih nauka izdat je prvi udžbenik na engleskom jeziku namenjen studentima u IT sektoru autora prof. dr Radeta Doroslovačkog, dekana Fakulteta tehničkih nauka.

Udžbenik „Fundamentals of Algebra“, iz edicije Technical Sciences – Textbooks, koristiće se kao literatura na studijskim programima iz oblasti IT-a na kojima će se nastava izvoditi na engleskom jeziku, a ovo je prvi korak ka ostvarenju tog cilja.

„Fakultet tehničkih nauka je široko poznat po kvalitetu znanja koje pruža svojim studentima, pa smo pripremili ovu knjigu o osnovama algebre na engleskom jeziku kako bismo stranim studentima omogućili što bolje uslove studiranja na FTN-u. Takođe, ovo je vrlo značajno za dalji razvoj FTN-a jer ćemo privući veći broj stranih studenata na studije kod nas i kojima ćemo pružiti kvalitetno školovanje“ – navodi prof. dr Rade Doroslovački.

Prof. Doroslovački knjigu „Fundamentals of Algebra“ posvetio je svom unuku.

• Nije moguće prikazati sliku.