FTN-u donacija dva servera DDOR-a

22.06.2017. - 13:53

Svečana primopredaja donacije „DDOR-a Novi Sad“ a.d.o Fakultetu tehničkih nauka održala se danas, 22.06.2017. u Svečanoj sali FTN-a uz prisustvo predstavnika ove dve institucije.

Donacija se ogleda u dva servera: Server primary part i Dataguard server za centralnu bazu podataka. Imajući u vidu specifičnost ove opreme (reč je u SUN serverima na SPARC tehnologiji) studentima će koristiti za edukativne, laboratorijske i testne potrebe, posebno u domenu Oracle, Java i dr.

Primopredaju su izvršili Đorđo Markeđani, predsednik Izvršnog odbora „DDOR Novi Sad“ a.d.o. i dekan Fakulteta tehničkih nauka prof. dr Rade Doroslovački uz prisustvo člana Izvršnog odbora „DDOR Novi Sad“ a.d.o. dr Vidana Markovića, prodekana za nastavu Fakulteta tehničkih nauka prof. dr Dragiše Vilotića, prodekana za finansije i razvoj prof. dr Vladimira Katića i direktora Departmana za energetiku i procesnu tehniku doc. dr Miroslava Kljajića.

Ova donacija predstavlja još jedan primer saradnje DDOR-a i Fakulteta tehničkih nauka koja se realizuje više decenija.

Nije moguće prikazati sliku.