Zlatni indeksi u rukama inženjera upisanih pre pola veka

19.05.2017. - 10:58

Negujući tradiciju fakulteta i ove godine se okupila generacija studenata koji su upisali studije mašinstva pre 50 godina.

Oko pedesetak nekadašnjih studenata dobilo je zlatni indeks sa njihovim fotografijama koji su na prijavni list zalepili davne 1967/68. godine.

Nekadašnjim kolegama obratili su se dekan fakulteta prof.dr Rade Doroslovački i prof. dr Rastislav Šostakov, ko je ujedno upisan u osmu generaciju studenata mašinstva.

Iz te generacije, ceo radni vek proveli su u nastavi prof. dr Ilija Ćosić, prof. dr Dušan Gvozdenac, prof. dr Rastislav Šostakov, prof. dr Bogdan Sovilj i prof. dr Dušan Uzelac.

Vidno iznenađeni i uzbuđeni, studenti upisani pre pola veka prošetali su fakultetom i nakon toga su ugošćeni u klubu Mašinac gde su se prisećali davnih uspomena.

• Nije moguće prikazati sliku.