Prikupljamo sredstva za predstavnike Srbije na takmičenju EUROBOT 2017 u Francuskoj

11.05.2017. - 16:25

Prikupljamo novčana sredstva za naša tri tima studenata koji će predstavljati Srbiju na finalnom takmičenju EUROBOT 2017 u Francuskoj u gradu La Roche-sur-Yon koje će se održati od 24. do 28.05.2017. godine.

Pokrajinski sekretarijat za visoko obrazovanje i naučnoistraživačku delatnost, Fakultet tehničkih nauka i Departman za industrijsko inženjerstvo i menadžment obezbedili su značajna novčana sredstva za odlazak mladih robotičara, studenata, na EUROBOT takmičenje, ali kako je ukupan iznos neophodan za put i boravak timova oko 1.000.000 RSD, potrebna su dodatna novčana sredstva kako bi oni mogli predstavljati Srbiju na ovogodišnjem takmičenju.

Mole se sve institucije i preduzeća zainteresovana da podrže na ovaj način ulaganje u mlade perspektivne ljude koji predstavljaju Srbiju u nauci da se jave vođi puta asistentu Jovici Tasevskom (tasevski@uns.ac.rs) a sredstva se mogu uplatiti na žiro račun FTN-a (840-1710666-12 Fakultet tehničkih nauka –poziv na broj po modelu 97  7401804014, svrha: za robotsko takmičenje).

Podsećamo vas da su timovi sa FTN-a na EUROBOT takmičenju učestvovali već 16 puta i uvek su imali zapažen uspeh. Prošle godine su osvojili 2. i 3. mesto na takmičenju EUROBOT 2016 održanom u Parizu što nas svrstava u red veoma uspešnih zemalja.