Važno obaveštenje za studente Doktorskih i Specijalističkih akademskih studija

30.09.2016. - 09:58

Studentima doktorskih akademskih studija kojima zaključno sa 30.09.2016. godine ističe rok za završetak studija  prema Zakonu - studije nisu završili u periodu koji je određen  dvostrukim  brojem školskih godina potrebnih za realizaciju studijskog programa (šest šk. godina), studije se mogu produžiti za jednu školsku godinu ako im je do kraja završetka studija ostalo 90 ESPB neizvršenih obaveza (doktorska disertacija: teorijske osnove i izrada i odbrana doktorske disertacije).

Studentima specijalističkih akademskih studija kojima zaključno sa 30.09.2016. godine ističe rok za završetak studija  prema Zakonu - studije nisu završili u periodu koji je određen  dvostrukim  brojem školskih godina potrebnih za realizaciju studijskog programa ( četiri šk. godine - za dvogodišnje studijske programe,  tri šk. godine  - za jednoipogodišnje studijske programe i dve šk. godine - za jednogodišnje studijske programe) studije se mogu produžiti za jednu školsku godinu ako im je do kraja završetka studija ostalo 30 ESPB neizvršenih obaveza.

Rok za podnošenje zahteva za nastavak studija je 07.10.2016. godine.

U zahtevu (molbi) je neophodno obrazložiti konkretne razloge zbog kojih studije nisu završene u predviđenom periodu.
Obrazac - TIPSKA MOLBA  možete preuzeti u studentskoj službi ili na sajtu fakulteta: http://www.ftn.uns.ac.rs/793754029/molbe--zahtevi
Obaveštenje za studente koji su već jednom produžavali svoj status studenta na doktorskim odnosno specijalističkim akademskim studijama biće naknadno objavljeno.