Student FTN-a osvojio najviši vrh Evrope

19.07.2016. - 09:29

Strahinja Marjanović, student Departmana za saobraćaj i predsednik Planinarsko rekreativne sekcije FTN-a, osvojio je najviši vrh Evrope Elbrus 5642m u Rusiji.

Strahinja je početkom jula učestvovao kao reprezentativac Srbije u visokogorstvu u srpskoj ekspediciji „Kavkaz 2016“. Ekspedicija je okupila 27 visokogoraca iz raznih krajeva Srbije koji su se penjali na vrhove Kazbek 5033m u Gruziji i Zapadni Elbrus 5642m u Rusiji.

Zapadni Elbrus je najviši vrh Evrope i predstavlja jedan od sedam najviših vrhova kontinenata i zauzima peto mesto po visini na svetu.

Planinarsko rekreativna sekcija FTN-a nastavlja sa svojim aktivnostima nakon raspusta i poziva sve brucoše, studente, nastavno i nenastavno osoblje da se priključe našim redovnim aktivnostima.

Sastanci Planinarske sekcije FTN-a su ponedeljkom od 20 časova u učionici 109A, prvi sastanak će se održati početkom oktobra meseca.

• Nije moguće prikazati sliku.