The International Bioscience Conference 2016

24.02.2016. - 10:39

Organizuje se šesta po redu Međunarodna konferencija IBSC2016 (The International Bioscience Conference and the 6th International PSU – UNS Bioscience Conference IBSC 2016), koja će se održati u Novom Sadu od 19. do 21. septembra ove godine.

Zajedničke međunarodne konferencije UNS-PSU BIOTEHNOLOGIJA I BIODIVERZITET se već tradicionalno održavaju svake druge godine u sklopu dugogodišnje i uspešne saradnje dva partnerska univerziteta Prince of Songkla University (PSU) sa Tajlanda i Univerziteta u Novom Sadu (UNS).

Konferencija je posebno atraktivna za mlade naučnike kojima se pruža  prilika  da na međunarodnom skupu izlože rezultate svojih istraživanja. Teme ovogodišnjeg skupa su:

  1. Biodiversity and Environment
  2. Physiology of Living Organisms
  3. Biotechnology, Bioengineering and Biosensing
  4. Bioactive Natural Products-Biochemistry and Pharmacology
  5. Agriculture, Food Science and Technology

Više informacija o događaju možete pronaći na sledećem linku: https://ibsc2016.pmf.uns.ac.rs/